Poletíme za body na líbánky kolem světa? Nakonec snad ano!

Stres jako blázen, X stovek hodin plánování, telefonování na call centra do JAR a na Fiji, a stejně to den před odletem vypadalo na totální neúspěch. Nějaký jouda z Jižní Afriky, co nám týden před dovolenou měnil jeden let do Japonska, nám celý ten ticket smazal ze systému. Už jsme obrečeli, že už nám nějaká ta místa v letadlech nejspíš vůbec nenajdou, ale nevzdali jsme se a jedeme!

Jak to celé vlastně začalo? Ondra mě požádal o ruku a pak se vytasil ještě s tím, že na líbánky mě vezme na cestu kolem světa. Vždycky to byl jeho sen. Následovala moje podlomená kolena a totální odzbrojenost. Našla jsem stejného blázna, který má stejné starosti i radosti, a také stejnou chuť vidět svět.

Nejlepší na tom bylo, že jet jsme měli jen za letištní poplatky, tedy zhruba za 50 tisíc korun pro oba. Ondra svým životem v letadle mezi Austrálií a Českem nasbíral u skupiny OneWorld dost bodů na 2 letenky kolem světa. Tři čtvrtě roku jsme si promýšleli trasu a vypočítávali nejvýhodnější zužitkování letenek.

Jsou to sice letenky kolem světa, ale mají zatraceně hodně podmínek. Musíš jet jen jedním směrem, mít maximálně 5 finálních destinací a celkem nalétat maximálně 35 tisíc mil. Zato si tam ale můžeš nasázet spoustu městských stopů, které netrvají déle než 24 hodin. Jen ti to ještě všechno musí sedět do nabídky volných letenek, kterou mají aerolinky spadající do dané skupiny.

Když si k tomu připočítáš stále trvající covidová omezení, je z toho slušný projektový plán. Nakonec jsme si vytvořili 4 obrovské sdílené tabulky shrnující navazující lety spadající do round the world ticketu, podmínky vstupu do jednotlivých zemí, ubytování, budget a společné dokumenty.

Projekt jsme měli, s aerolinkami Qantas jsme si to telefonicky booknuli a v aplikaci se nám vše ukázalo. Během plánování svatby jsme neměli ani moc času se na cestování těšit, dovolenou jsme ale oba potřebovali jako sůl.

Adrenalin měl ovšem teprve přijít. Za poslední 2 měsíce před odletem nám několikrát zrušili několik letů, a to bez náhrady. Museli jsme to v aplikaci sledovat a pravidelně si sami vyhledávat alternativy a volat na call centrum se změnou rezervace. S blížícím se odletem se možnosti stále zmenšovaly a my se začínali modlit, aby nám už nic nezrušili.

Letecký průmysl v krizi, válka na Ukrajině a covidová opatření s naší cestou dělaly divy. Když Ondra den před odletem zjistil, že nejde udělat check-in na první let a za naším perfektním bookingem najednou není vystavený žádný ticket (představ si, že máš místenku, ale nemáš zaplacenou jízdenku), úplně jsme se složili.

Po probrečených hodinách u znělky při vyzvánění na infolinku Qantasu jsme si šli radši preventivně zabalit a přivolávali pozitivní vlny. Následně jsme udělali veřejnou scénu. Ondra srdceryvně napsal náš příběh „zkažené líbánky“ na všechny možné účty Qantasu na sociálních sítích a vylil si veřejně srdce přátelům.

Nevíme jistě, zda víc fungovaly veřejné stížnosti, dopisy na LinkedInu adresované profilům CEO a vysoce postaveným manažerům Qantasu, nebo Ondry spolužačka z Austrálie s osobními vazbami na někoho z tamních manažerů, ale fungovalo to. Ve dvě ráno nám konečně zavolal někdo kompetentní přímo z Qantasu z Austrálie a udělal nám oficiální ticket. Zcela jistě to Qantas takto na poslední chvíli stálo obrovské peníze, ale pořád to byla jejich lidská chyba.

A zase se tím potvrdilo naše novomanželské motto „Everything happens for a reason!“. Musíme si toho štěstí prostě s pokorou víc vážit.

Naše trasa cesty kolem světa:

Helsinky, Finsko

Singapur

Koh Samui, Thajsko

Bangkok, Thajsko

Maui, USA

…coming soon

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *